Aktualitet

20 avionë mbi kokë, mbushen sistemet raketore dhe mitralozët, stafi i destrojerit britanik bëhet gati për luftë me rusët

Më shumë se 20 avionë shoqëruan lundrimin e destrojerit britanik “HMS Defender” në ujërat pranë Krimesë gjatë ditës së djeshme duke e çuar Rusinë dhe Britaninë e Madhe në prag të një konflikti ku mund të ishin përdorur edhe armët.

Kamera e BBC ishte në bordin e destrojerit britanik kur mbi të fluturonin avionët e Rusisë, ndërsa në plane duken momentet kur stafi i “HMS Defender” bëhet gati për më të keqen duke karikuar sistemet raketore dhe mitrolozët.

Rusët deklaruan si kishin qëlluar me të shtëna paralajmësuruese ndaj destrojerit britanik, gjë e cila u mohua nga këta të fundit.

Destrojeri britanik lundroi 12 milje larg Krimesë, por Rusia i pretendon ato si ujëra të vetat territoriale duke kërkuar nga britanikët që të ndryshonin kursin, ndryshe do të qëllonin.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker