Aktualitet

A do ta bëjë vaksinën Live? Përgjigjet Edi Rama

A do ta bëjë Edi Rama vaksinën Live kur të mbërrijë në Shqipëri? Kryeministri Edi Rama tha sot gjatë konferencës me gazetarët se do ta shikojmë në momentin e duhur.

“Sa i përket pastaj vaksinimit tim Live apo me regjistrim, kjo është një çështje që nuk është problem, do ta shikojmë në momentin e duhur”, tha Rama.

Por kur do të vijë vaksina anti-Covid në Shqipëri? Kreu i qeverisë u shpreh se do të nisë në fillim të vitit të ardhshëm, por shtoi se ende nuk ka një datë të saktë. Në Serbi nisi sot vaksinimi anti-covid.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker