Aktualitet

Aksident me tre viktima Milot-Mamurras, makina bie në kanal! Ktheheshin nga një varrim

Një aksident tragjik ka ndodhur në aksin rrugor Milot-Mamurras rreth orës 1 të mesnatës.


Një automjet tip “Toyota” ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga është përplasur me barrierën mbrojtëse të kësaj ure dhe më pas ka përfunduar në kanal ku fatkeqësisht humbën jetën tragjikisht tre persona.

Saber Dunga 45 vjeç, Urim Pepa 39 vjeç dhe Nikoll Dritan Goni janë viktimat e këtij aksidenti.

Dy prej tyre ishin kushërinj me njëri-tjetrin ndërsa Nikoll Goni ishte mik i tyre, ata kishin marrë pjesë në një ceremoni mortore në qytetin e Pukës dhe po ktheheshin në banesa por në afërsi të fshtatit Gjormë automjeti me të cilin udhëtonin ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në kanal.

Saber Dunga dhe Urim Pepa u nxorrën gjatë natës nga automjeti që kishte përfunduar në ujë, ndërsa trupi i Nikoll Gjonit u nxorr vetëm sot rreth orës 9 pas kërkimit nga ana e polumbarëve.

Në muajin maj në qarkun e Lezhës kanë mbetur të vdekur 6 persona në 4 aksidente si dhe kanë mbetur të plagosur rreth 10 persona.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker