Aktualitet

Aksion i madh kundër vjedhjes së energjisë elektrike në Krujë, zbulohet laboratori i prodhimit të kriptomonedhave. Procedohen 5 persona

Pesë persona janë proceduar penalisht pasi janë kapur duke vjedhur energji, ndërsa është zbuluar edhe një laborator i prodhimit të kriptomonedhave (bitcoin), gjatë një “aksioni” të ndërmarrë nga OSHE në bashkëpunim me policinë në Krujë dhe në Fushë Krujë.

Për laboratorin e bitcoinit u procedua penalisht pronari i objektit F.M, pasi makineria nuk figuron ne emrin e asnjë personi,

Të gjitha rastet janë konstatuar nga OSHE pa kontrollit në 250 subjekte private, për të cilat kanë mbërritur denoncime në policinë e shtetit.

OSHE ka lajmëruar se “aksioni” sapo ka nisur dhe nuk dihet për sa kohë do të zgjasë.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker