Aktualitet

Ambasadorja amerikane flet për darkën me Bashën

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar pas takimit informal që zgjati për tre orë me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Në një postim në Twitter, diplomatja amerikan shkruan se me kryedemokratin ka diskutuar për rolin e opozitës në demokraci, pikëpamjet e opozitës mbi çështjet kryesore dhe përgatitjet për zgjedhjet e 25 Prillit. Kim shkruan po ashtu, se në këto zgjedhje, të gjitha partitë duhet të sigurohen që të gjithë kandidatët të jenë të pastër.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker