Aktualitet

Arrestohen 3 autorët e plagosjes me armë në zyrën elektorale të Partisë Demokratike në Kavajë

Një incident i rëndë u rregjistrua mbrëmjen e së hënës në Kavajë, ku në një nga zyrat elektorale të Partisë Demokratike në Kavajë, u plagos me armë zjarri sekretari i kësaj force politike, Bledar Okshtuni.

Mësohet se personi që ka qëlluar është Ndriçim Jonuzi, me të kaluar kriminale, i cili mbante dhe mbiemrin Tahiri. Në prangat e policisë kanë rënë edhe dy persona të tjerë, Dorjan Troplini dhe Markel Shtylla.

Të tre këta persona ndodhen në Komisariatin e Kavajës, dhe akuzohen si autor të plagosjes me armë të sekretarit të PD-së, Bledi Okshtuni.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker