Aktualitet

Arrestohet në zyrë juristi i Kadastrës së Durrësit, veprimi që e fundosi

Paraditen e sotme është arrestuar juristi i Kadastrës së Durrësit, Mikel Zaho.

Gazetarja Klodjana Haxhiaj raporton se juristi është arrestuar pas një hetimi të Prokurorisë së Durrësit në lidhje me një parcelë prej 2000 metra katrorë, në zonën e Plepave.

Prokuroria ka kërkuar arrestimin e disa personave. Policia ka ekzekutuar këtë të mërkurë urdhrin, duke arrestuar brenda Kadastrës juristin Zaho.

Priten të tjera arrestime nga policia……

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker