Rajoni - Bota

Atentat reperit të njohur pas daljes nga burgu, qëllohet mbi 60 herë me armë

Një reper i njohur humbi jetën ditën e shtunë në Chicago, në një atentat me armë ku mbetën të vrarë dhe dy persona të tjerë.

KTS Dre, emri i vërtetë i të cilit është Londre Sylvester, u qëllua mbi 60 herë, teksa po dilte nga ambientet e burgut të Cook County. Ai u dërgua me urgjencë në spital, por nuk arriti t’u mbijetojë plagëve.

Gjatë sulmit u plagosën dhe dy femra, të cilat janë jashtë rrezikut për jetën.

Sylvester sapo kishte dalë nga burgu, kur disa persona që po e prisnin në dy makina dolën dhe e qëlluan. Ata më pas u larguan me shpejtësi në drejtime të ndryshme.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker