Aktualitet

Autobuzi përplaset me një automjet në Tiranë, plagosen 4 persona, drejtuesi: U bllokua sistemi i drejtimit

Tiranë- Një autobus u aksidentua me një automjet tjetër dhe më pas është përplasur me Ministrinë e Transportit në kryeqytet.

Ndërkohë dyshohet se shpejtësia dhe lagështira kanë qenë një tjetër shkak që kanë sjellë aksidentin.

Sakaq autoritetet tashmë kanë ndërhyrë për të bërë të mundur largimin e autobusit të aksidentuar nga vendi i ngjarjes.

4 pasagjerë mbetën të lënduar lehtë nga aksidenti i regjistruar mëngjesin e sotëm në Tiranë.

Burime për Vora News bëjnë me dije se drejtuesi i autobusit ka deklaruar se i është bllokuar sistemi i drejtimit dhe këtë mënyrë ka humbur kontrollin, duke shkaktuar edhe aksidentin.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker