Politikë

Basha: Qeveria që ne do të ndërtojmë, dritë shprese për shqiptarët

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha sot se qeveria e ardhshme që do të ndërtojë ai dhe opozita, pas zgjedhjeve të 25 prillit 2021, do të ndezë dritën e shpresës për shqiptarët.

Basha ilustroi me një video keq-qeverisjen e vendit nga Rama, që sipas tij, i ka ardhur fundi.

Reagimi i plotë i Bashës:

“Qytetarëve shqiptarë i duhet një qeveri që punon për ta. Që punon për ty!

Një qeveri që nuk merret me dallavere politike, por që siguron ndihmë ekonomike për çdo familje.

Një qeverisje që nuk e shpenzon kohën në Instagram, por që është në vijën e parë të luftës me Covid-19.

Një qeveri që ndez dritën e shpresës për shqiptarët.

Qeveria që ne do të ndërtojmë!”

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker