Aktualitet

Basha takim me përfaqësues të Bashkimit të Prodhuesve Shqiptarë: Objektivi kryesor punësimi

Kreu i PD, Lulzim Basha ka takuar përfaqësuesit e Bashkimit të Prodhuesve Shqiptarë për të diskutuar për programin elekotoral të demokratëve ”Shqipëria Fiton”.

Basha thotë se me programin e PD objektiv kryesor është punësimi, teksa synohet që prodhuesve shqiptarë mos u futet dora thellë në xhep si në 8 vitet e fundit me qeverinë aktuale. Ai ka garantuar se me taksën e sheshtë 9% dhe uljen e kontributeve shoqërore në 18% prodhuesve shqiptarë do u mbeten më shumë lekë, dhe kjo do të sjellë rritje ekonomike.

Kreu demokrat tregoi edhe angazhimet e tij sa i përket aspektit fiskal, ku sipas tij fiton biznesi, por fiton edhe shteti. Ai përsëriti edhe njëherë premtimin për heqjen e taksës Rama mbi karburantit dhe një sërë masash të tjera që do i vijnë në ndihmë qytetarëve dhe biznesit.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker