Aktualitet

Bie ndjeshëm bilanci në Itali në krahasim me ditët e tjera/ Në 24 orët e fundit humbin jetën 335 persona

ITALI- Italia është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, ku ndryshe është quajtuar edhe si epiqendra e Covid-19 në Europë.

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 335 persona dhe janë infektuar 8,913  të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 71,925 ndërsa numërohen në total  2,047,696 të infektuar që prej fillimit të shpërthimit.

Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Itali janë shëruar 1,394,011 persona dhe numri i personave që janë në gjendje të rëndë për jetën është 2,580 pacientë.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker