Opinion

Braçe e quan Bushatin “fashist” që dhuna e protestuesve i duket simbolike.

Pas deklaratave të forta që bëri mbrëmjen e djeshme analisti Andi Bushati në lidhje me dhunën e ushtruar në protestë, ka ardhur reagimi i fortë i zv.kryeministrit Erion Braçe.

Braçe e quan Bushatin “fashist” që dhuna e protestuesve i duket simbolike. Me disa postime të njëpasnjëshme në Twitter, Braçe sulmon analistin nga shtëpia, pas çdo deklarate që Bushati bënte në studio.

“- Nje fashist qe ben si komunist ne Top Channel, thote se do e kishte per nder te ishte ne proteste bashke me llumin!! Por ama nuk del atje! Eshte trim me goje!

– Nje idiot i ri ne Top Channel qe jep mend per te gjithe, thote se Klodjan Rasha u vra per shkeljen e ores policore! Ky soj qe me turret mua kur ngre nje akuze me letra ne dore duke ulerire respekto prokurorine, jane bere hem prokurore e hem gjykates!

– Perseri fashisti qe ben si komunist ne Top Channel; Une nuk shes menderen per leke! Ka te drejte! Ky shet cdo gje jo vec menderen! Kurre se ka bere nje deklarate per te ardhurat pavaresisht vilave ku rri! Kurre nuk eshte kontrolluar per te ardhurat e tij! Shitja dhe paraja kjo!

– Idioti i ri ne Top Channel po behet shembullor; Dhuna ne Tirane eshte simbolike! Ky eshte i vetmi idiot ne qarkullim qe sulmin mbi semaforet, muzeun kombetar vecanerisht e quan dhune simbolike! Tani cfare simbolike ka shkaterrimi i muzeut kombetar?! Ma thoni!

– Kush ka vjedhur 20 milion euro tek Unaza mor mashtrues? Kush? Si? A e di qe atje vijon puna me nje tjeter projekt, me nje tjeter proces, me nje tjeter kosto dhe deri tani as eshte paguar 20 milion euro?! Po si ka mundesi qe ske as fytyre e as turp kur e verteta eshte tjeter?

– Kete fshistin analist ne Top Channel, e njoh per cingijen me te ndyre te nje banditi ne Shijak; pastaj e kam pare ne nje video ku bente cingijen ne nje banjo restoranti ne plazh Durres! Cingije me te neveritshme se ky nuk ka ne televizione”, shkruan Braçe.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker