Aktualitet

Vranë kushëririn pas sherrit për tokat, arrestohen dy prej autorëve të dyshuar

Vranë kushëririn pas sherrit për tokat, arrestohen dy prej autorëve të dyshuar

Policia njofton se janë kapur dhe vënë nën pranga dy autorët e dyshuar të ngjarjes së rëndë të ndodhur ditën…
Tragjedi në Lojërat Olimpike të ‘Tokio 2020’. Atletja goditet nga çekiçi, ndërron jetë në vend

Tragjedi në Lojërat Olimpike të ‘Tokio 2020’. Atletja goditet nga çekiçi, ndërron jetë në vend

Tragjedi në Lojërat Olimpike të ‘Tokio 2020’. Atletja goditet nga çekiçi, ndërron jetë në vend. Një ngjarje e trishtë ka…
Akt fisnik! Shqiptari gjen kuletën me 6 mijë euro dhe ia kthen pronarit

Akt fisnik! Shqiptari gjen kuletën me 6 mijë euro dhe ia kthen pronarit

Vetëm njerëz me virtyte e bëjnë sot. Një shqiptar në Kosovë, ka bërë një gjest fisnik. Sipas mediave të Kosovës,…
Ballkani i Hapur”, tre paktet që u firmosën nga Rama, Zaev dhe Vuçiç

Ballkani i Hapur”, tre paktet që u firmosën nga Rama, Zaev dhe Vuçiç

Ballkani i Hapur” kështu do të quhet bashkëpunimi mes tre vendeve të rajonit, Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë.Kjo nismë…
Zjarr i madh përfshin gadishullin e Karaburunit

Zjarr i madh përfshin gadishullin e Karaburunit

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë gadishullin e Karaburunit. Burime bëjnë me dije se në Karaburun, janë duke…
Temperatura rekord sot

Temperatura rekord sot

Sipas MeteoAlb: Vendi yne VIJON te jete ne prezencen e valeve te te nxehtit Afrikan, i cili ka sjell temperatura…
E rrethuan dhe i nxorën pistoletat por nuk e ndalën, kush është i forti që s’iu bind RENEA-s

E rrethuan dhe i nxorën pistoletat por nuk e ndalën, kush është i forti që s’iu bind RENEA-s

Një ngjarje e pazakontë ndodhi sot në kryeqytet. Gazmend Cani është personi i cili rrëmbeu të gjithë vëmendjen e medias…
Vlorë/ Jo vetëm në det, qytetarët rendin pas çezmave në rrugë për t’i shpëtuar vapës

Vlorë/ Jo vetëm në det, qytetarët rendin pas çezmave në rrugë për t’i shpëtuar vapës

Freskia e ujit të detit mesa duket nuk i freskon mjaftueshëm njerëzit në këto ditë me temperatura të larta në…
I nxehti afrikan “shtrohet” në Tiranë, prefekti kërkesë 5 bashkive: Rrezik për zjarre, merrni masa

I nxehti afrikan “shtrohet” në Tiranë, prefekti kërkesë 5 bashkive: Rrezik për zjarre, merrni masa

Prefekti i Tiranës Mersin Murataj i është drejtuar me një kërkesë 5 bashkive të qarkut Tiranë si dhe strukturave të…
Zbuloi kurën anti-Covid, gjendet i vdekur në banesë mjeku i njohur italian që njohu e gjithë bota

Zbuloi kurën anti-Covid, gjendet i vdekur në banesë mjeku i njohur italian që njohu e gjithë bota

Mjeku i njohur italian, Dr. Giuseppe De Donno, është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij pasditen e djeshme. Lajmi…
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker