Rajoni – Bota

Tërmeti i fuqishëm me madhësi 8.2 , alarm për cunam

Tërmeti i fuqishëm me madhësi 8.2 , alarm për cunam

Një tërmet shumë i fortë ka goditur Alaskën orët e vona të natës me orën lokale. Sipas të dhënave paraprake…
Shpërthim i fuqishëm në Gjermani, pranë një parku industrial

Shpërthim i fuqishëm në Gjermani, pranë një parku industrial

Një shpërthim i fuqishëm pranë një fabrike ku digjen mbetjet, ka tronditur qytetin e Leverkuzen në Gjermani. Pesë punonjës janë…
Shokon deklarata e Boris Johnson: Nuk mbyllemi sërish sepse vdesin të moshuar nga Kovidi

Shokon deklarata e Boris Johnson: Nuk mbyllemi sërish sepse vdesin të moshuar nga Kovidi

Boris Johnson nuk donte që të mbyllte vendin me një karantinë të dytë vjeshtën e shkuar, duke argumentuar se ata…
Përmbytjet në Turqi/ Raportohen pesë viktima dhe disa të zhdukur deri më tani

Përmbytjet në Turqi/ Raportohen pesë viktima dhe disa të zhdukur deri më tani

Pesë persona kanë humbur jetën në Turqi si pasojë e shirave të rrëmbyeshëm që kanë përfshirë vendin. Mediat vendase bëjnë…
Katastrofë natyrore në Gjermani, 80 viktima dhe mbi 1 mijë të zhdukur nga përmbytjet

Katastrofë natyrore në Gjermani, 80 viktima dhe mbi 1 mijë të zhdukur nga përmbytjet

Përmbytjet që kanë përfshirë Gjermaninë gjatë dy ditëve të fundit deri më tani kanë shkaktuar 80 viktima dhe mbi 1300…
Helmimi i banorëve të Deçanit/ Fillon mbledhja e komisionit të AKI-së

Helmimi i banorëve të Deçanit/ Fillon mbledhja e komisionit të AKI-së

Mbledhja e Komisionit për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI) ku po raporton Drejtori i AKI-së, Petrit Ajeti…
Biden pret Merkelin në Shtëpinë e Bardhë

Biden pret Merkelin në Shtëpinë e Bardhë

Presidenti amerikan, Joe Biden, do të mirëpresë kancelaren gjermane, Angela Merkel në Shtëpinë e Bardhë më 15 korrik, në atë…
Karteli më i fuqishëm i Meksikës eliminon komandantin e El Chapo dhe grupin e tij në pritë (fotot)

Karteli më i fuqishëm i Meksikës eliminon komandantin e El Chapo dhe grupin e tij në pritë (fotot)

Karteli famëkeq meksikan Jalisco Nueva Generacion ka nisur një fushatë sulmesh ndaj kartelit rival Sinaloa për të afirmuar dominimin e…
Rëndohet situata në Deçan/ Shkon në 2 numri i viktimave nga helmimi, 884 qytetarë në spital

Rëndohet situata në Deçan/ Shkon në 2 numri i viktimave nga helmimi, 884 qytetarë në spital

Dy persona kanë humbur jetën, ndërsa numri i personave në spital ka shkuar në 884 persona nga helmimi masiv në…
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker