Rajoni – Bota

Shpërthimi në Turqi, kryebashkiaku i Stambollit: Të paktën 4 viktima dhe 38 të plagosur!

Shpërthimi në Turqi, kryebashkiaku i Stambollit: Të paktën 4 viktima dhe 38 të plagosur!

Një shpërthim ka ndodhur ditën e sotme në rrugën Beyoğlu Istiklal në Stamboll, Turqi. Autoritetet e Ankarasë nuk e përjashtojnë…
Masakër në Malin e Zi! 34-vjeçari vret 11 persona pas sherrit në familje

Masakër në Malin e Zi! 34-vjeçari vret 11 persona pas sherrit në familje

Në vendbanimin Cetinje të Medovinës, në afërsi të Shtëpisë së Qeverisë, kanë mbetur të vrarë 11 persona, ndërsa gjashtë janë…
Cilët janë 5 pretendentët për kryeministër në Mbretërinë e Bashkuar?

Cilët janë 5 pretendentët për kryeministër në Mbretërinë e Bashkuar?

Skandalet nuk po i ndahen kryeministrit britanik Boris Johnson dhe teksa dy ministra të tij – ai i financës dhe…
Pas Shqipërisë, Mali i Zi i drejtuar nga Abazoviç ndërmerr nismën për legalizimin e kanabisit

Pas Shqipërisë, Mali i Zi i drejtuar nga Abazoviç ndërmerr nismën për legalizimin e kanabisit

Pas Shqipërisë, një tjetër vend i Ballkanit po ndërmerr nismën për legalizimin e kanabisit për qëllime mjekësore. Mali i Zi…
Fitore historike, por Macron ka polarizuar Francën

Fitore historike, por Macron ka polarizuar Francën

Sipas sondazheve, është e drejtë të pranohet shkalla e arritjes së Presidentit Macron. Kjo është hera e parë që një…
Kremlini kërcënon të bombardojë Zelenskyn/ Shtëpia e Bardhë: Biden mund të shkojë në Kiev!

Kremlini kërcënon të bombardojë Zelenskyn/ Shtëpia e Bardhë: Biden mund të shkojë në Kiev!

Ushtria e Moskës kërcënoi të godasë qendrat e komandës së Ukrainës në kryeqytetin Kiev, nëse trupat ukrainase vazhdojnë të sulmojnë…
Rusia nis tërheqjen e trupave, 5 kushtet e Ukrainës, ja çfarë pritet të ndodh?

Rusia nis tërheqjen e trupave, 5 kushtet e Ukrainës, ja çfarë pritet të ndodh?

Ditën e sotme u zhvillua takimi midis dy delegacioneve ruse dhe ukrainase në Stamboll. Delegacionet u takuan në Stamboll për…
Danimarka është vendi i parë që lejon vullnetarët të shkojnë në Ukrainë

Danimarka është vendi i parë që lejon vullnetarët të shkojnë në Ukrainë

Danimarka është vendi i parë europian që ka lejuar vullnetarët t’i bashkohen luftimeve në Ukrainë. Shumë qytetarë të veshur me…
Sulmet me mortaja rëndojnë situatën e tensionuar në Ukrainë

Sulmet me mortaja rëndojnë situatën e tensionuar në Ukrainë

Goditjet me artileri dhe mortaja u intensifikuan gjatës natës në rajonin Donbas të Ukrainës lindore, duke shtuar kështu frikën se…
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker