Shëndeti

A do të hapen shkollat? Silva Bino: Masat nuk po zbatohen, kemi vetëm dy rrugë

A do të hapen shkollat? Silva Bino: Masat nuk po zbatohen, kemi vetëm dy rrugë

Silva Bino, shefe e Departamentit të Epidemiologjisë pranë ISHP-së deklaroi sot në mbledhjen e Komitetit Teknik të Ekspertëve se masat…
‘Kanë ngrënë shumë bakllava për Bajram’, spitali mbushet me pacientë, flet mjekja

‘Kanë ngrënë shumë bakllava për Bajram’, spitali mbushet me pacientë, flet mjekja

Sipas mediave të Kosovës, Qendra Klinike Universitare e Kosovës u mbush plot me pacientë që kërkuan ndihmë pasi kishin konsumuar…
E FUNDIT/ Shënohet rritje e ndjeshme e rasteve me COVID në 24 orët e fundit në Shqipëri

E FUNDIT/ Shënohet rritje e ndjeshme e rasteve me COVID në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vaksinohen për t’u mbrojtur nga Covid19, në çdo qendër…
Mbi 160 persona të helmuar, ende nuk dihet shkaku, dyshohet nga uji i pijshëm

Mbi 160 persona të helmuar, ende nuk dihet shkaku, dyshohet nga uji i pijshëm

Mbi 160 qytetarë në Deçan të Kosovës nga mbrëmja e së shtunës por edhe gjatë ditës së djeshme, kanë kërkuar…
“Delta”, Greqia përgatitet për 6 000 raste në ditë, çfarë po ndodh në Shqipëri?

“Delta”, Greqia përgatitet për 6 000 raste në ditë, çfarë po ndodh në Shqipëri?

Në Shqipëri nuk është konfirmuar ende varianti “Delta” i koronavirusit, i cili ka një shpërndarje më të shpejtë dhe efekt…
Varianti Delta, Manastirliu: Nis vaksinimi për personat mbi 18-vjeç, si bëhet aplikimi

Varianti Delta, Manastirliu: Nis vaksinimi për personat mbi 18-vjeç, si bëhet aplikimi

Në datat 29 dhe 30 qershor qendrat e vaksinimit do të jenë të hapura për vaksinimin e grupmoshës mbi 18…
Rama bën bilancin, ja sa qytetarë janë vaksinuar deri më tani kundër Covid-19

Rama bën bilancin, ja sa qytetarë janë vaksinuar deri më tani kundër Covid-19

Kryeministri Edi Rama ka bërë një bilanc të numrit të vaksinimeve anti-covid deri më tani në vendin tonë. Përmes një…
Fëmijët, probleme me shikimin/ Nga kontrollet, 7 në 10 fëmijë janë dëmtuar nga telefonat

Fëmijët, probleme me shikimin/ Nga kontrollet, 7 në 10 fëmijë janë dëmtuar nga telefonat

Përdorimi i telefonave, ipadit dhe qëndrimi me orë të zgjatura para ekraneve të tyre dhe atij të televizorit duket se…
Covid-19/ Asnjë humbje jete dhe vetëm 2 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit

Covid-19/ Asnjë humbje jete dhe vetëm 2 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nuk ka pasur asnjë…
Gripi i shpendëve zyrtarisht në Shqipëri, tre vatrat

Gripi i shpendëve zyrtarisht në Shqipëri, tre vatrat

Gripi i shpendëve në Shqipëri. Ministria e Bujqësisë njoftoi mbrëmjen e sotme se në vendin tonë janë zbuluar tre vatra…
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker