Ushqime

Ushqimet e natës së Vitit të Ri që besohet se janë fatsjellëse

Ushqimet e natës së Vitit të Ri që besohet se janë fatsjellëse

Nata e madhe e ndërrimit të viteve në traditën e saj ka një tryezë me një shumëllojshmëri ushqimesh, por vetëm…
Bukë të zezë apo të bardhë, cilën duhet të hamë? Ja përgjigja

Bukë të zezë apo të bardhë, cilën duhet të hamë? Ja përgjigja

Ekspertët me anë të këtij artikullin na këshillojnë se cila bukë duhet të jetë pjese tryezës tonë, e bardha apo…
Ëmbëlsirë me banane

Ëmbëlsirë me banane

Përbërësit5 vezë250 gr sheqer2 qeska sheqer vanilje300 ml qumësht3 lugë miell3 qeska pluhur xhelatine200 ml ujë të ftohtë5 banane1 lugë…
Torte me kafe dhe çokollatë

Torte me kafe dhe çokollatë

Përbërësit4 vezë1 gotë sheqer1 gotë qumësht1 gotë vaj vegjetal1 vanilje3 lugë kakao2,5 gota miell1 Pluhur pjekje PËR TA LAGUR1,5 gota…
Pija që duhet të konsumoni për të forcuar sistemin imunitar

Pija që duhet të konsumoni për të forcuar sistemin imunitar

Gjatë kësaj kohe për shkak të pandemisë, të kesh një sistem të shëndetshëm imunitar është shumë e rëndësishme për t’u…
10 gjëra, të cilat duhet t’i dini për vitaminat

10 gjëra, të cilat duhet t’i dini për vitaminat

Ekzistojnë të dhëna në lidhje me vitaminat, të cilat duhet t’i dini para se të filloni t’i përdorni. Këto janë…
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker