Aktualitet

Çfarë po ndodh?! 13 furgonë të FNSH nisen drejt Niklës dhe Ishmit, mbështeten nga Policia e Durrësit dhe ajo e Tiranës

13 furgonë të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejt dhe të Policisë së Shtetit janë nisur mëngjesin e sotëm drejt Niklës dhe Ishmit. Burimet bëjnë me dije se në operacion marrin pjesë dhe forca të Policisë së Durrësit, Tiranës e Krujës.

Paraprakisht, bëhet me dije se kemi të bëjmë me një operacion të madh për goditjen e paligjshmërisë në fushën e kultivimit të kanabisit. Ora News mëson se janë rreth 31 parcela me drogë që janë zbuluar nga Policia, nga kontrolli i territorit.

Edhe më herët në këto zona ka pasur operacione të ngjashme. Pas zgjedhjeve të 25 prillit, Policia dhe FNSH zbarkuan në Fushë Krujë, ku shkatërruan disa parcela me drogë dhe arrestuan shumë persona.

Vijon…

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker