Sport

Chiellini fle me trofeun e Europianit; Cannavaro i bën kompentin epik..

Vazhdojnë kremtimet e Italisë për fitimin e Kampionatit Europian. Festa ka shpërthyer në të gjithë vendin; gëzim i madh për axurrët, Mancini dhe stafin e tij. Giorgio Chiellini, protagonist i madh i suksesit të kombëtares italiane dhe kapiten i një grupi të jashtëzakonshëm, postoi në rrjetet sociale një foto me kupën në shtrat. Një shkrepje që menjëherë bëri xhiron e rrjetit, duke u bërë “virale”. 

Chiellini shkruan përbri fotos: “Duke ndjekur traditën e mjeshtrit të madh, Fabio Cannavaro”. Përgjigjja e ish-mbrojtësit, kapitenit të Italisë kampione bote më 2006, është e gatshme: “Kapiten, falë teje sot është më mirë të jesh italian… Të rekomandoj që ta mbulosh fëmijën”.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker