Aktualitet

Covid, Rama i telefonoi Erdoganit për të sjellë ekspertët turq

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një komunikim me Komitetin e Ekspertëve të Shqipërisë dhe Komitetin Shkencor të Turqisë, për masat për përballimin e pandemisë Covid 19.

Në fjalën e mbajtur në komunikimin e përbashkët me homologët shqiptarë, eksperti turk, Rexhep Ozturk, zbuloi telefonatën Rama-Erdogan, që e solli ekipin turk në Shqipëri. Ai vlerësoi sistemin shëndetësor shqiptar, duke përgëzuar kreun e qeverisë në emër të Erdoganit.

“Dua t’ju përcjell mesazhet falënderuese dhe përshëndetjet e përzemërta të presidentit Erdogan. Referuar telefonatës që keni bërë me presidentit tonë, menjëherë jemi vënë në lëvizje dhe kemi marrë rrugën për në Shqipëri”, – tha ai.

Ndërsa në fjalën e mbajtur, kreu i qeverisë shqiptare theksoi se e gjithë bota po përballet me një situatë të vështirë, teksa tha edhe njëherë se sistemi ynë shëndetësor i ka të gjitha kapacitete për të përballuar çdo situatë.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker