Aktualitet

Demokratët vendosin për Bashën, të dielën mblidhen strukturat e PD-së

Tri javë  pas zgjedhjeve të 25 prillit, Partia Demokratike do të mbledhë të dielën, forumet më të larta  të saj, Kryesinë dhe  Këshillin Kombëtar për të vendosur rrugët që do të ndjekë kjo forcë politike pas humbjes së zgjedhjeve, por dhe për proceset e brendshme.

Në njoftimin e shpërndarë për anëtarët e dy forumeve më të larta, thuhet se diskutimet do të përqendrohen te proceset politike, dhe tek analiza e rezultateve në çdo qark.

Përtej kësaj po diskutohet edhe ideja, e diskutimit për zhvillimet e brendshme brenda partisë dhe ristrukturimin e saj.

Çështja kryesore ka të bëjë me vete mandatin e  Lulzim Bashës   në krye te PD-së, mandat i cili mbaron në 22 korrik.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker