Aktualitet

Deputetët e PS A është kjo lista “Rama”? Në dyshim Fatmir Xhafaj në Tiranë, por i sigurt vendi i dhëndrit të Aqif Rakipit në Peqin, ja disa nga emrat e përfolur

Mbledhje ne PS

Partia Socialiste do të dalë e vetme në zgjedhjet e 25 prillit, ndryshe nga PD që formoi koalicionin parazgjedhor me 12 parti të tjera dhe firmosi marrëveshjen me LSI për një koalicion paszgjedhor.

Kryeministri Edi Rama ka filluar të mendojë për listën e kandidatëve për deputetë që do të “hedhë në fushë” në 25 prill, ndërkohë që sipas Abc News, janë disa emra që e kanë të sigurtë kandidimin.

Figurat e vjetra në Ps si Gramoz Ruçi, Erion Braçe, Blendi Klosi apo Ilir Beqaj do të jenë të sigurtë në lista, ndërkohë që atyre u shtohen edhe emrat e Sajmir Hasallës, dhëndrit të Aqif Rakipit, ish-ministrit të LSI-së Nasip Naço dhe deputetit të opozitës së re Halit Valteri. Ndërkohë që në dyshim është emri i Fatmir Xhafajt.

Këta janë emrat e kandidatëve të sigurtë të Partisë Socialiste sipas Abc News:

Tiranë:

Belinda Balluku
Etilda Gjonaj
Fidel Ylli
Toni Gogu
Etjen Xhafaj
Ylli Shehu
Reme Lala
Halit Valteri
Edmond Rrushi

Elbasan:

Taulant Balla
Sajmir Hasalla
Albana Hana
Erald Xhani

Korçë:

Niko Peleshi
Ilir Pendavinji
Blerina Gjylameti 
Eduard Shalsi

Durrës: 

Edi Rama
Lefter Koka
Milva Ekonomi

Fier:

Gramoz Ruçi
Erion Braçe
Luan Bregasi
Haki Çako
Petro Koçi

Berat:

Blendi Klosi
Ermonela Felaj
Bardhyl Kollçaku
Nasip Naço

Vlorë:

Edi Rama
Damian Gjiknuri
Anila Denaj
Vasil Llajo

Gjirokastër:

Bledi Çuçi
Mirela Kumbaro
Laert Duraj

Lezhë:

Lindita Nikolla
Eduard Ndrecaj
Shpresa Marnoj

Shkodër:

Ilir Beqaj
Benet Beci
Majlinda Agoni
Paulin Stërkaj
Luan Harusha

Kukës:

Greta Duraku

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker