Aktualitet

Deputetët më të pasur të KUVENDIT, kush janë EMRAT që bëjnë bashkë 75.2 mln euro

TIRANË– Zbardhet lista me 9 deputetët më të pasur në vendin tonë. Lista, kryesohet nga deputeti i PSD-së, Tom Doshi, i cili numëron në pasurinë e tij 30 milionë euro, ndërsa pasohet nga ish-kolegu demokrat, biznesmeni Agron Shehaj. Ky i fundit diferencohet me 7 milionë euro nga vendi i parë.

Në listën e publikuar në emisionin “Opinion”, mes më të pasurve në parlament është edhe ish-i zgjedhuri i LSI-së, Agron Çela, ndërkohë që më shumë vende zënë socialistët. Ndryshe nga të tjerët është vetëm Fate Velaj.

Ai ka vlerësuar vetë pasurinë e tij, përfshirë edhe koleksionin e artit, duke u deklaruar se vlen 1.4 milionë euro. Më “i varfëri” ndër të pasurit e Kuvendit është Alket Hyseni, i cili shënon jo më pak se 1 milionë euro. 

LISTA E PLOTË: 

Tom Doshi- PSD me pasuri 30 milionë euro

Agron Shehaj-PD 23 milionë euro

Agron Çela- LSI 11.4 milionë euro

Adnor Shameti- PS 5.3 milionë euro

Anastas Angjeli- PS 2 milionë euro

Fate Velaj- PS 1.4 milionë euro (koleksione artistik)

Tatjana Biro- PS 1.1 milionë euro

Alket Hyseni-PS 1 milionë euro

 

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker