Aktualitet

Digjen tre makina në garazhdin e një pallati në Tiranë, dyshimet e para

Pak minuta pas mesnate, tre automjete janë djegur në Tiranë. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur në rrugën e “Dibranëve”, në garazhdin e një pallati, ndërsa dyshohet se shkak është bërë një shkëndijë elektrike në njërin prej automjeteve.

Makinat janë në pronësi të shtetasve B.C, S.T dhe N.B, ndërsa është dëmtuar pjesërisht edhe një automjet tjetër.

“Më datë 02.02.2021, rreth orës 00:50, në rrugën e “Dibranëve”, si pasojë e një shkëndije elektrike në njërin prej mjeteve, në garazhdin e një pallati në ndërtim, janë djegur 3 mjete në pronësi të shtetasve B. C, S. T, dhe N. B, si dhe është dëmtuar pjesërisht mjeti në pronësi të shtetases S. L.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, ku paraprakisht dyshohet si ngjarje aksidentale”, – thuhet në njoftimin e policisë. 

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Shiko gjithashtu
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker