Aktualitet

Dita e gjashtë e protestës, Tirana blindohet me forca policie

Për të gjashtën ditë me radhë qytetarët protestojnë në shesh për vrasjen e të riut Klodian Rasha.

Policia ka marrë masa, sidomos në ato pika ku përqëndrimi i protestuesve është më i madh.

Ndërkaq mësohet se po kontrollohen qytetarët në Sheshin “Skënderbej”.

Më herët, nga Policia e Shtetit është kërkuar prej qytetarëve që të zbatojnë masat kundër koronavirusit, dhe të shmangin grumbullimet.

Protestat e ditëve të fundit sollën edhe dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker