Aktualitet

Divjakë/ Burri ekzekuton me armë gruan, më pas qëllon për vdekje dhe veten

Hekuran Rrasa, 58 vjeç, ka ekzekutuar me armë zjarri gruan e tij, Fëllënxë Rrasa, 45 vjeçe dhe më pas ka vrarë veten. Mësohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme, në fshatin Babunjë të Divjakës, në banesën ku jetonte çifti.

Në njoftimin e policisë, bëhet me dije se si provë materiale është sekuestruar amr e gjahut me të cilën është kryer krimi i dyfishtë. Ende nuk dihen shkaqet e këtij krimi të rëndë, nëse dyshja kanë pasur konflikte të vazhdueshme, apo ka qenë një sherr momental.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker