Aktualitet

Do e largoni Berishën nga grupi parlamentar i PD? Shehaj plas bom bën: S’kam koment për “non grata”-n…

Kandidati për kryetar i Partisë Demokratike, Agron Shehaj ka folur në lidhje me vendimin që do të marrë ai për Sali Berishën në qoftë se ai do të zgjidhet në postin e liderit të partisë.

Shehaj foli edhe për shpalljen non-grata të Berishës për të cilin tha se nuk ka asnjë koment. Midis të tjerash, ai thotë se lideri historik i PD ka kontribut në orientimin e Shqipërisë drejt perëndimit.

PYETJA: Do e largoni Berishën nga grup parlamentari pas shpalljes non grata?

AGRON SHEHAJ: Jemi të vetëdijshëm që lideri histori ka kontribut të jashtëzakonshëm në drejt perëndimit të Shqipërisë. Personalisht nuk dua të jap asnjë koment mbi këtë çështje.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker