Aktualitet

Durrës, hidhet në erë shtëpia nga bombola e gazit. Kryefamiljari bollokohet në…

Për pak sa nuk ka shkaktuar një tragjedi në njerëz shpërthimi i një bombole gazi në një shtëpi në Durrës. Fetah Baroti sapo ka ndezur dritën e shtëpisë gjithçka u hodh në erë, ndërsa vetë kryefamiljarin e ka zënë inertet brenda.

Balkanvveb ka publikuar pamjet ku shihet soleta e shtëpisë përtokë.Falë ndërhyrjes së forcave zjarrfikëse është bërë e mundur shpëtimi i të zotit të shtëpisë, i cili gjatë momentit të shpërthimit ka qenë i vetëm, ndërsa ai është transportuar me urgjencë në spital. Nga hetimet e deritanishme, ka dyshime se bombola e gazit ishte lënë hapur dhe gazi ishte përhapur në të gjithë banesën.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker