Aktualitet

Dy mina me telekomandë me vete, sa do i shiste i riu nga Sukthi!

Në Durrës, një 29-vjeçar është arrestuar nga policia pasi i janë gjetur dhe sekuestruar 2 mina me telekomandë, të cilat ky shtetas dyshohet se do t’i shiste me çmimin 2000 euro.

Sipas policisë i riu me iniciale V.N., 29 vjeç, banues në Sukth, ka qenë i dënuar më herët për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë”.

Policia kishte informacione se iu riu lëvizte me lëndë eksplozive me vete dhe në kuadër të operacionit të koduar “Telekomanda”, ka bërë ndalimin e tij.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprën penale “Mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe e municionit”. 

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Shiko gjithashtu
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker