Aktualitet

E rëndë në Elbasan/ Kundërshton dhe qëllon me armë zjarri policinë, RENEA rrethon zonën

Një i armatosur ka qëlluar me armë zjarri, duke rikthyer panikun në Elbasan.

Në vendin e ngjarjes janë nisur forca të shumta policie, mes të cilave edhe të RENEA-s.

Raportohet se i armatosuri, një 45-vjeçar, ka qëlluar fillimisht në mënyrë të pakontrolluar, për motive ende të paqarta.

Qytetarët të frikësuar kanë kërkuar ndihmën e policisë. Më pas ai ka qëlluar edhe drejt policisë, duke mos u dorëzuar.

I armatosuri është rrethuar nga forca të shumta në lagjen “Zavalinë” të këtij qyteti, por u largua drejt një zont të pyllëzuar.

Deri tani nuk raportohet për persona të lënduar.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker