Aktualitet

Edi Rama këshillon të rinjtë: Bëni dhe pak qejf, jeta nuk është vetëm punë dhe shkollë!

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot takimin e radhës me të rinjtë që ndodhen jashtë vendit dhe duan të rikthehen të punojnë në Shqipëri. Ai shprehu gatishmërinë se, të gjithë të rinjtë që duan të kontribuuojnë në Shqipëri, do lidhen direkt me ministrat.

“Më vjen mirë që kemi një numër shumë më të madh se çfarë e prisja, njerëzish si ju që kanë interes për të kontribuar dhe kanë kurajon për ta bërë këtë gjë në sensin që nuk ia lënë fjalës se atje s’të përfill njeri, s’të hap derën njeri, pavarësisht se kjo mund të jetë e vërtetë në raste të caktuara sepse për fat të keq ndodhin dhe këto”, tha Rama, në sesionin e gjashtë të takimit me të rinjtë.

Në fund, kreu i qeverisë pati dhe një këshillë për të rinjtë që jetojnë jashtë: “të bëjnë pak qejf”.

“Ju uroj çdo të mirë, mos harroni të bëni pak qejf se nuk është vetëm punë dhe shkollë jeta. Të merreni me familjen dhe atë që u do zemra”, përmbylli kryeministri.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker