Aktualitet

EKSKLUZIVE / Rama bën lëvizjen urgjente, mbledhje me grupin e ngushtë të deputetëve në selinë e PS

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur me urgjencë grupin e ngushtë të deputetëve të Partisë Socialiste në Seli.

Burime për tirananews bëjnë me dije se të pranishëm janë Rama, Balla, Çuci, Ruçi dhe Gjiknuri.
Ende nuk dihet axhenda e këtij takimi mjaft të beftë, ndërkohë kujtojmë që javën që kaloi kreu i qeverisë bëri disa emërime në rang zv/ministrash.

Mbetet për t’u parë nëse edhe kësaj radhe do të ketë lëvizje zv/ ministrash, ndërkohë që kabineti i ri pritet të jetë gati në fund të shtator.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker