Aktualitet

Ekzekutohet me breshëri plumbash i riu pranë Kishës Ortodokse në Vlorë

VLORË– Të shtëna me armë zjarri në Vlorë. Burime bëjmë me dije se është qëlluar me armë zjarri në drejtim të një mjeti në afërsi të Bibliotekës së qytetit, përpara Kishës Ortodokse.

Fillimisht një person ka mbetur i plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri, e. Ndërkohë pak minuta më vonë ka humbur jetën.

Policia dhe grupi hetimor janë nisur drejt vendit të ngjarjes, ndërkohë që ende nuk dihen rrethanat.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker