Aktualitet

Ekzekutoi gruan në dalje të Gjykatës së Elbasanit, Koço Bozos mohon akuzat:Nuk isha unë

Ish-polici-Koço Buzo, i cili ekzekutoi gruan e tij, Liljana Buzo në afërsi të Gjykatës së Elbasanit ka mohuar akuzat e vrasjes. Para Gjykatës së Elbasanit, Buzo mësohet të ketë thënë se nuk mban mend asgjë çfarë ka ndodhur dhe se nuk kishte qënë ai që e ka shkrepur armën. Buzo është shprehur se nuk fliste prej, 6 muajsh me bashkëshorten, dhe tha se ngjarjen e ka marrë vesh nga shokët që ka në polici.Nuk e di, nuk mban mend. Nuk kam qenë unë. Unë isha në shtëpi. Gruaja ka qenë në Tiranë. Kam 6 muaj që nuk flas. E mora vesh nga shokët në polici që e kam vrarë, por unë nuk e mbaj mend që e kam vrarë”, mësohet të ketë ketë thënë Buzo.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker