Politikë

Gafa e kreut të PD në Sarandë, shpërdan emisionin ku ishte Basha…bashkë me ‘urdhrin nga lart’!

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ishte i ftuar dje në një emision televiziv, ndërsa demokratët u angazhuan masivisht për ta shpërndarë në rrjetet sociale.

Shtabi i fushatës së Bashës, mesa duket ka patur një rol të rëndësishëm në menaxhimin dhe rritjen e shikueshmërisë së emisionit, duke dërguar porosi nga veriu në jug, te të gjithë demokratët që ta shpërndajnë videon në rrjetet e tyre sociale.

Një gjë e tillë duket nga postimi i kryetarit të PD-së në Sarandë, Hariz Mema, i cili s’është treguar shumë i kujdesshëm, dhe videon e ka shpërndarë bashkë me porosinë “nga lart”.

Postimi i Memës mbrëmjen e djeshme:

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker