Aktualitet

Gjendet një makinë e djegur, kush është “Leksi i druve” që u qëllua në autostradën Lezhë-Laç

Një ngjarje e rëndë është rregjistruar pasditen e sotme në aksin Lezhë-Laç.

Si pasojë e të shtënave me armë zjarri pranë një lokali mbeti i plagosur një 42-vjeçar.

I plagosuri është Aleksandër Deda, 42-vjeç, i njohur ndyrshe si “Leksi i druve”.  Sipas policisë, ai është nisur drejt spitalit të Traumës në Tiranë, pas plagosjes.

I plagosuri ka marrë një plumb në shpatull, afër gjoksit.

Forca të shumta policia kanë rrethuar zonën dhe  janë vënë në ndjekje të autorëve.

Raportohet se një makinë është gjetur duke  u djegur në afërsi të Lezhës.

Dyshohet se automjeti i përket njëprej prej autorëve të ngjarjes.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker