Aktualitet

Greqia ashpërson masat në Kakavijë, ç’ndodh nëse rezulton pozitiv me Covid-19

Qeveria greke ashpërson masat në Pikën Kufitare të Kakavijës.

Duke filluar nga kjo e hënë, personat që do të dalin pozitiv në testet e shpejta nuk do t’u lejohet hyrja në territorin helen.

Kjo masë merret për të mbrojtur shëndetin publik në shtetin fqinj.

Veç kësaj do të ketë edhe gjoba për personat e prekur me Covid-19 nëse tentojnë të hynë ilegalisht në Greqi.

Deri më tani personat që dilnin pozitiv në kontrollet e palës greke ne Kakavije karantinoheshin 14 ditë.

Pas ditës së hënë ata nuk do të mund të hyjnë dot në Greqi.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker