Aktualitet

Greqia goditet nga tërmeti

Greqia është goditur nga një tërmet vetëm pak minuta më parë, ku sipas EMSC magnituda ishte 3.9 e shkallës Richter.

Epiqendra ishte 104 km larg nga Larisa, por ajo që i ka bërë lëkundjet e fuqishme ishte thellësia vetëm, 2 kilometër nga sipërfaqja.

Deri më tani nuk është raportuar asnjë i lënduar apo dëm material, ndërkohë që pritet raportimi i autoriteteve greke.

Kujtojmë se vetëm pak javë më parë Greqia u godit nga një tjetër tërmet me magnitudë 6.8 të shkallës Richter, i cili e kishte epiqendrën në Turqi, aty ku la edhe shumë viktima dhe dëme materiale.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker