Rajoni - Bota

Greqia nuk gjen qetësi, regjistrohen lëkundje të fuqishme tërmeti në Peloponez

Një tërmet me magnitutë 4.8 të shkallës Rihter është regjistruar në Greqi pak minuta më parë.

Mediat greke shkruajnë se epiqendra e saj ishte 11 kilometra në jugperëndim të Aegio dhe 13 kilometra në veriperëndim të Kalavrita.

Thellësia e saj ishte 51 kilometra. Lëkundjet janë ndjerë deri në Athinë, ndërsa deri më tani nuk ka raportime për të lënduar apo dëme materiale.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker