Aktualitet

Greqia nuk gjen qetësi/ Sërish tërmet në Kretë, brenda pak orësh regjistrohen tre lëkundje në zona të ndryshme

Brenda pak orësh në Kretë janë regjistruar tre lëkundje sizmike.Mëngjesin e sotëm është shënuar 

një tërmet me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, ndërsa epiqendra ishte 40 km në veri të Heraklionit me thellësi 17.4km.

Tërmeti tjetër u regjistruar në juglindje të Zakros Lassithi me magnitudë 3.6 të shkallës Rihter dhe me thellësi 17.5 km.

Më pas është raportuar një tjetër tërmet me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter, 39 km në veri të Heraklionit dhe me thellësi 18.8km, shkruajnë mediat.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker