Kuriozitet

Gruaja 102 vjeçare që mposhti pandeminë e vitit 1918 dhe mposhti 2 herë coronavirusin!

Angelina Friedman është një e mbijetuar, në të gjitha kuptimet e fjalës.

Kur ishte fëmijë, ajo jetoi gjatë pandemisë së vitit 1918. Gjatë gjithë jetës së saj ajo mbijetoi nga kanceri, gjakderdhja e brendshme dhe sepsa.

Në prill, ajo i mbijetoi Coronavirusit – një virus që ka marrë gati 1.5 milion jetë në të gjithë botën, shkruan CNN, transmeton Insajderi.

Dhe tani, banori 102-vjeçarja, banore e New York-ut i mbijetoi një diagnoze të dytë të Coronavirusit, sipas vajzës së saj, Joanne Merola, e cila foli me bashkëpunëtorin e CNN, WPIX

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker