Sport

Historike: Finalja e Conference League në Shqipëri, zyrtarizohet nesër

Conference League, kompeticioni më i ri i UEFA-s që nis sezonin e ardhshëm, finalen e madhe pritet ta zhvillojë në Shqipëri, në stadiumin “Air Albania”. Ende nuk është zyrtare, por diçka e tillë është paralajmëruar prej disa ditësh nga gazetari i Asociated Press, Graham Dunbar.

Zërat sa vijnë e shtohen dhe tani raportohet se Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s pritet të mblidhet të enjten, pra nesër, dhe të zyrtarizojë se finalja e Conference League do të zhvillohet në kryeqytetin e Shqipërisë. Një ngjarje e rëndësishme sportive për vendin tonë, pasi kurrë nuk i është besuar një aktivitet i tillë në të shkuarën.

Sa duket lëvizja e FSHF-së ka rezultuar e duhura. Duke parë se finalja e Superkupës së Europës ishte një mision për t’u arritur, zgjodhën të tërhiqeshin nga gara dhe tani pritet të organizojnë finalen e Conference League. 

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker