Aktualitet

I dënuar me 3 vite burg për vjedhje duke shpërdoruar detyrën, arrestohet 37-vjeçari në Tiranë

Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar kanë ndaluar 37-vjeçarin Damiano Remi. Arrestimi i tij u bë pasi Gjykata e Shkallës së parë Tiranë, e ka dënuar me 3 vite burg për “Vjedhje të kryer duke shpërdoruar detyrën”.Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker