Opinion

Ish-ministrja Leskaj parashikon fituesin e zgjedhjeve të 25 prillit

Ish-ministrja socialiste, Valentina Leskaj ka shprehur besimin e plotë se Partia Socialiste do të sigurojë mandatin e tretë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare të 25 prillit.

Mirëpo, teksa ishte e ftuar këtë të hënë në emisionin “Vizioni i Pasdites”, Leskaj vuri në dukje “gabimet” e qeverisë, duke theksuar që një parti politike nuk duhet të vijë në pushtet vetëm për shkak të mungesës së një kundërshtari të fortë.

“Nuk mendoj që vjen apriori. Duhet punë. Jo vetëm kaq. Një parti politike nuk duhet të vijë në pushtet se është më dobët tjetri dhe se nuk ka alternativë përballë, por sepse është realisht ajo që i duhet vendit. Unë besoj në një mandat të tretë të PS-së. Me këtë, unë nuk them që PS ka bërë çdo gjë përfekt dhe që s’ka gabime…”, deklaroi Leskaj.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker