Aktualitet

Kërcënohet nënkryetari i Bashkisë së Krujës, nisin hetimet ndaj një 66-vjeçari

Nënkryetari i Bashkisë së Krujës Florind Cerhozi është kërcënuar për shkak të detyrës, nga një person, i cili tashmë është marrë nën hetim nga policia e Krujës.

Bëhet fjalë për shtetasin M. H., 66-vjeç, ndaj të cilit nënkryetari i Bashkisë ka bërë denoncim.

“Specialistët për hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Krujë proceduan penalisht, për veprën penale “Kanosja për shkak të detyrës”, shtetasin M. H., 66 vjeç, pasi ka kanosur për shkak të detyrës shtetasin Florind Cerhozi, 37 vjeç, me detyrë nënkryetar i bashkisë Krujë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprime të mëtejshme”, njofton Policia.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker