Aktualitet

Koronavirusi, Rama: Shqipëria arrin mbi 250 mijë vaksinime!

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se në të gjithë Shqipërinë janë kryer mbi 250 mijë vaksinime.

Së fundmi në Rinas kanë mbërritur edhe 100 mijë vaksina kineze kundër covid-19, ndërkohë ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu është shprehur se do të ulet fasha e vaksinimin për mosha më të reja. 

Nga ana tjetër, edhe kryeministri Edi Rama më herët gjatë ditës së sotme është shprehur se Shqipëria do të rrisë intensitetin e vaksinimeve.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker