Aktualitet

Kryeministri çek, i pari zyrtar në Evropë që merr vaksinën!

Sot në të gjithë Evropën nis vaksinimi kundër kovidit. Ndër të parët që ka marrë vàksinën është kryeministri çek Andrej Babis. Bashkë me të këtë mëngjes në Pragë, u vaksinua gjithashtu 95 vjeçarja dhe Emilie Repikova. 

Në Spanjë vaksinimi do të nisë në shtëpinë e të moshuarve, në orët e ardhshme pritet që fushata të nisë edhe në Francë, ndërsa në Gjermani ishte një grua 101-vjeçare, Edith Këoizalla, ajo që mori e para vaksinën.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker