Aktualitet

Kryeministri Edi Rama jep lajmin e bukur: 24 orët e para…

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me ndjekësit e tij në rrjetet sociale lajmin se për herë të parë që nga fillimi i pandemisë janë bërë 24 orë pa u paraqitur urgjencë mjekësore në spitalin infektiv.

“Sapo kanë kaluar 24 ORËT E PARA pa asnjë të sëmurë me Covid të paraqitur në dyert e Spitalit Infektiv qysh nga marsi i vitit 2020😍”, thotë Rama në postimin e tij të shoqëruar me përqafimin e gëzuar të dy mjekeve.

Në Shqipëri procesi i vaksinimit ka nisur që në janar, ndërsa prej ditësh tashmë shënohen shifra të ulëta të infektimeve dhe humbjes së jetës.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker