Aktualitet

Kryeministri Rama në Shijak, përfundojnë shkollat “Petrit Llaftiu” dhe “Lidhja e Prizrenit”

Sot në qytetin e Shijakut ishte i pranishëm kryeministri Edi Rama i cili pa nga afër 2 shkolla të tjera të përfunduara “Lidhja e Prizrenit” dhe “Petrit Llaftiu” që do të mirëpresin në shtator rreth 550 nxënës.
Kryebashkiaku Arbana ka theksuar se po vijojnë gjithashtu punimet e 21 pallateve të lagjes “Lugina” dhe 9 pallate të tjera të Shijakut, të gjitha për familjet e mbetura pa shtëpi pas tërmetit të 26 nëntorit.

Postimi i plotë:

Kryeministri Rama ishte sot i pranishëm në qytetin tonë për të parë nga afër përfundimin e godinave të reja arsimore për shkollat “Lidhja e Prizrenit” dhe “Petrit Llaftiu” që në shtator do të mirëpresin rreth 550 nxënës.

Gjithashtu po vijojnë intensivisht punimet e pallateve të reja, nga ku 21 janë vetëm në lagjen “Lugina” dhe 9 të tjera në Shijak.

Falenderojmë Kryeministrin Rama për mbështetjen që i ka dhënë dhe po vazhdon t’i japë qytetit tonë që po rilind pas tërmetit.

Ku ka vullnet, ka zgjidhje!

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker