Aktualitet

Kryeminstri Rama emëron Bledi Çuçin si ministrin e ri të Brendshëm

Bledi Çuçi do të jetë ministri i ri i Brendshëm pas dorëheqjes së Sandër Lleshajt. Vendimin e ka bërë me dije kryeministri Edi Rama, i cili  do të dërgojë sot në Kuvend vendinim për dekretimin e tij.

Ndërkohë vendin e lënë bosh nga Çuçi në Ministrinë e Bujqësisë, do ta zërë Milva Ekonomi, e cila kujtojmë që ka mbajtur më parë ka postin e ministres së Ekonomisë dhe Financave.Sot do të dërgoj për dekretim nga Presidenti, Bledi Çuçin si ministër të brendshëm dhe Milva Ikonomin si ministre bujqësie; dy bashkëpunëtorë të përkushtuar në çdo detyrë që kanë kryer këto vite, me integritet, profesionalizëm dhe kulturë qytetare e politike të padyshimtë”, thotë kreu i qeverisë.Dorëheqja e Sandër Lleshajt erdhi pak ditë pas vrasjes së 25-vjeçarit Klodian Rasha nga efektivi i policisë Mevaldo Hajdaraj.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker